walka wręcz
O Systemie.

Defendo jest systemem starego kontynentu, ale zawiera również wpływy z całego świata. Jyrki Saario, jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych instruktorów samoobrony. Stworzył system, dzięki wieloletnim doświadczeniom w sztukach walki, sportach i systemach walki z całego świata. Podróżował po świecie zdobywając wiedzę opartą na prawdziwym doświadczeniu życiowym: analiza rzeczywistych konfrontacji ulicznych. W systemie znajdują się jedynie najbardziej skuteczne technik i rozwiązania, które sprawdziły się w starciach ulicznych i były one najczęściej stosowane. Jyrki Sarrio jest także pionierem Krav Maga w Europie, jak również posiada uprawnienia instuktorskie w systemie KAPAP. Jyrki Saario posiada również piąty poziom – czarny pas w kick-boxingu. Inspiracją dla niego były również techniki Williama Fairbairna,a także techniki, które można znaleźć w starych podręcznikach „Hand-to-hand”, jak w „Codex Wallerstein” (rok 1470), „Defendu” (1926) i „Walki wręcz” (1943). Jyrki Saario od początku 1980 roku do roku 1995 systematycznie zbierał statystyki, jakie techniki działają w rzeczywistych sytuacjach. Swoje wieloletnie doświadczenie oraz wnikliwa analiza statystyk pozwoliła wyselekcjonować techniki najczęściej używane podczas starć oraz spójnie zgrać je w jedną całość.

Przygotowanie mentalne, fizyczne i taktyczne

Bez prawdziwej wytrzymałości psychicznej, ciężko jest przytomnie reagować w sytuacji zagrożenia. Program treningowy zbudowany został na realnych scenariuszach i rozumieniu podstawowych zachowań agresora. Powtarzalność struktur technicznych w systemie buduje pewności siebie. W sytuacjach konfliktowych mamy do wyboru: uniknięcie konfrontacji (ucieczka) lub maksymalna obrona adekwatna do zagrożenia.

Wytrzymałość fizyczna budowana jest sukcesywnie wraz z umiejętnościami technicznymi i jest nie odłączną częścią treningu. W rzeczywistości rozmiar ma znaczenie. Więc osoba o wiele słabsza fizycznie od agresora musi podnieść swoje przygotowanie fizyczne by sprostać atakowi. Trening Defendo poprawia motorykę ciała, sprawność fizyczna oraz silę dynamiczną potrzebną w walce.

Przygotowanie taktyczne nauczy adepta, jak korzystać z technik w sposób wydajny. Myślenie taktyczne jest ważnym elementem by kontrolować psychikę i trzeźwość umysłu. Odpowiednie ułożenie ciała przed konfrontacją może uniemożliwić agresorowi swobodny atak. Ważnym sygnałem, który wysyła nam agresor to mowa ciała. Większości sytuacji można uniknąć. A jeżeli nie da się uniknąć, zastosować najbardziej wydajną technikę bez zbędnych ruchów.

 

Instruktorzy
Marcin Rokitka

Instruktor Defendo / Defendo Blue / Krav Maga / Knife fighting
28

Dyrektor DEFENDO – regionu dolnośląskiego

Łukasz Osiecki

Instruktor Defendo/ Defendo Blue / Krav Maga / Gyira

Współzałożyciel Defendo Polska

Istvan Nagy

Instruktor Defendo / Defendo Blue / Krav Maga / Gyira

Założyciel DEFENDO POLSKA

Marcin Fiodorow

Instruktor Defendo/ Krav Maga/ Knife fighting

Dyrektor DEFENDO – regionu Podlaskiego

Przemysław Krok

Instruktor Defendo/ Defendo Blue/ Krav Maga

Dyrektor DEFENDO – regionu Łódzkiego

Zdjęcia
Najnowsze wpisy
Kontakt z nami
Imię
E-mail
Wyślij wiadomość Wyczyść
Defendo Alliance logo